Przegląd okresowy hal namiotowych

Konstrukcje stalowe w postaci całorocznych hal namiotowych mają wiele możliwości, dlatego z roku na rok cieszą się rosnącą popularnością. Można znaleźć szereg korzyści, płynących z wyboru takiego rozwiązania, zwłaszcza w zakresie organizacji różnego rodzaju eventów, przyjęć okolicznościowych czy spotkań biznesowych. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, powinny być wykonywane przeglądy okresowe hal namiotowych. Na czym one polegają?

Przegląd hali namiotowej kiedy przeprowadzić?

Mimo, iż wznoszenie stalowych konstrukcji nie wymaga tyle pracy co budowanie obiektu murowanego, należy przestrzegać określonych zasad i wytycznych. Warto podkreślić, iż tego typu obiekty powstają też o wiele szybciej, a warunki, które zapewniają są równie wysokiej jakości.

Z troski o jakość materiałów, które zostają najczęściej użyte do budowy konstrukcji stalowej, należy systematycznie przeprowadzać okresowy przegląd hal namiotowych. Powinno się to odbywać raz w roku. Podczas tego procesu, specjalista powinien zwrócić szczególną uwagę na regulację elementów ruchomych i połączeń śrubowych, które odpowiadają w dużej mierze za mechanizm konstrukcji. Najkorzystniejszą porą roku na okresowy przegląd hali namiotowej jest jesień lub wiosna.

Warto przeprowadzać tego typu kontrole, bowiem to nie tylko wydłuży żywotność konstrukcji, ale też zapewni bezpieczeństwo osobom przebywającym wewnątrz, a także przechowywanym tam produktom. Regularne kontrole sprawiają, że każdy kolejny okresowy przegląd hali namiotowej to praktycznie formalność i pewność, że konstrukcja jest sprawna.

Na czym polega przegląd hali namiotowej?

Okres zimowy i związane z nim różne warunki atmosferyczne sprawiają, że tego typu konstrukcje stalowe narażone są na obciążenia, spowodowane między innymi odkładającym się śniegiem. Kontrola pozwoli wyeliminować ewentualne przecieki i nieszczelności. Ponadto podczas okresowego przeglądu hal namiotowych sprawdzany jest stan powłok PVC, stan napięcia stężeń ściennych i dachowych, a także stan powłoki antykorozyjnej. Jest ona szczególnie narażona na usterki w okresie jesienno-zimowym.