Jak ogrzać halę namiotową?

Organizacja imprez okolicznościowych czy eventów sportowych to ogromne przedsięwzięcie, nie tylko ze względu na planowaną liczbę gości, ale znalezienie odpowiedniego miejsca. Alternatywą, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem są hale namiotowe, które bez większych przeszkód można użytkować cały rok. Jak o nie dbać?

Sposoby ogrzewania hal namiotowych

Wiele osób, które decydują się na zakup czy wynajem tego typu konstrukcji zastanawia się z pewnością jak ją ogrzać. Halę namiotową można wyposażyć w różne warianty systemów ogrzewania, a do najpopularniejszych należą nagrzewnice oraz promienniki ciepła.

Należy pamiętać, że konstrukcje te nadają się do całorocznego użytku, bowiem ściany najczęściej wykonane są z materiałów PCV, które chronią obiekt przed wiatrem czy opadami atmosferycznymi. Dodatkowe ogrzewanie w postaci nagrzewnic czy promienników ciepła z pewnością się sprawdzi. Bez różnicy czy są to nagrzewnice olejowe, gazowe, elektryczne czy węglowe, gorące powietrze wtłaczane jest do wnętrza obiektu poprzez tunele z PCV. System ten pozwala na osiągniecie optymalnej temperatury w hali namiotowej w ciągu kilkunastu minut. Do ekologicznego rozwiązania z pewnością zaliczyć można nagrzewnice gazowe oraz elektryczne. Wystarczy jedynie zaplanować ich poprawne rozmieszczenie na terenie hali namiotowej, by cieszyć się ciepłem podczas organizacji imprez oraz eventów w okresie jesienno-zimowym.

Zastosowanie promienników ciepła

Technologia nieustannie gna do przodu, wynikiem czego są coraz to nowsze urządzenia, technologie i rozwiązania. W przypadku ogrzewania hal namiotowych oprócz nagrzewnic, bardzo popularnym systemem są także promienniki ciepła. Ich praca polega na zamianie energii elektrycznej na energię cieplną. Promienniki nie służą jednak do podgrzewania powietrza, a emisji promieni w paśmie podczerwieni. Jest to bardzo innowacyjne i ekonomiczne rozwiązanie, bowiem to ściany hali namiotowej są ogrzewane jako pierwsze, dzięki czemu całe ciepło rozchodzi się równomiernie na całej powierzchni. Decydując się na promienniki ciepła, należy pamiętać, iż pozwalają one minimalizować straty ciepła, które mogą pojawić się w przypadku ogrzewania całej hali namiotowej. Zastosowanie tego typu urządzeń najczęściej sprawdza się w przypadku użytkowania hali do hodowli zwierząt lub produkcji rolniczej.