Hale namiotowe - zakup czy wynajem?

Imprezy plenerowe coraz częściej cieszą się popularnością w Polsce. Wszędzie tam, gdzie jest potrzeba stworzenia efektownej przestrzeni na zewnątrz, sprawdzają się hale namiotowe. Z takich usług korzystają nie tylko organizatorzy eventów czy firmy, ale też osoby prywatne. Wykorzystuje się je między innymi podczas organizacji komunii, wesel, chrzcin i wielu innych przyjęć oraz imprez okolicznościowych. Kiedy zatem kupić, a kiedy wynająć taki obiekt?

Korzyści związane z wynajmowaniem hal namiotowych

Decydując się na wynajem hali namiotowej od naszej firmy, zyskają Państwo przede wszystkim dużą oszczędność finansową. Nawet kilkukrotne skorzystanie z tej usługi, będzie się wiązało z niższymi kosztami, niż zakup obiektu na własność, co wiązałoby się z amortyzacją na co najmniej 10 lat. W przypadku wynajmu hal namiotowych, wszelkiego rodzaju serwisy i przeglądy techniczne są po naszej stronie, tak samo, jak i ubezpieczenie od różnego rodzaju zdarzeń losowych. W przypadku zmiany decyzji, z wynajmu zawsze można zrezygnować.

Ponadto wynajem, który my oferujemy daje możliwość dostosowania konstrukcji do aktualnych potrzeb klienta. Kupno, niestety wiąże się z tym, iż konstrukcja cały czas będzie w takich samych rozmiarach. Wypożyczając taką konstrukcję, możemy dostosować jej wielkość do ilości uczestników danej imprezy.

Wynajmując hale namiotowe od naszej firmy, mogą być również Państwo pewni, że konstrukcja będzie stabilna, a także zaawansowana technologicznie. Wykonana jest ona z wysokiej jakości materiałów, najczęściej jest to poszycie z membrany PCV. Stanowi to skuteczną ochronę przed działaniami opadów czy promieni słonecznych.

Zakup hali namiotowej

Wcześniej wspomniane konstrukcje można dzisiaj zakupić zarówno w wersji nowej, jak i z rynku wtórnego, jednak w tym przypadku warto wziąć pod uwagę, iż stan i jakość będą na dobrym lub przeciętnym poziomie. Kupno wiąże się jednak z potrzebą dłuższej eksploatacji takiej konstrukcji. Najczęściej w takim przypadku wykorzystuje się halę namiotową jako miejsce produkcji lub większą powierzchnię magazynową.